Arka Sıradakiler (FOX)

  Çete kavgalarının, uyuşturucunun, haracın kol gezdiği yıllardır. Üniversiteye tek bir öğrenci bile gönderememiş unutulmuş bir lise.(Büyük Zafer Lisesi)okula yeni gelen idealist bir öğretmen bu lisenin kaderini değiştirebilir mi?


  Dizideki karakterler

  Kemal:İdealist bir öğretmen. Okula yeni gelen edebiyat öğretmenidir. Bu öğretmenin amacı maddi ve manevi durumları hayatları kötü insanları ve öğrencileri hayata kazandırmaktır.

  Oktay ve Tayfası:

  Oktay:Reis lakaplı Babasından şiddet gören ve bunu dışarıya yansıtan öğrenci. Lider özelliklerine sahip,hayatında bulamadığı adaleti kendi bildiğince sağlamaya çalışan, cesur, yenilgiden korkmayan, korumacı, arkadaşları için kendini tehlikeye atmaktan çekinmeyen, onları koruyup kollayan bir öğrenci.


   İbo:Babasının onu yıllar önce terk etmesi yüzünden annesiyle beraber yaşıyor. Babası bir alkolik. Babası kendi arkadaşlarıyla bir şeyleri paylaşsada bundan utanıyor. Maddi durumları iyi olmayan oktayın sağ kolu olan ve onun gibi kafasına koyduğunu yapan bir öğrencidir. Biraz sinirlidir ama yine de iyi kalplidir.


  Yadigar:İyi insan arkadaşları konusunda oldukça sert olan ama konu sevdiği kız oldugunda hiç beklenmeyecek kadar değişebilen neşeli,espirili,sert, iyi kalpli, güvenilir bir insan.Edaya karşı derin duygular besliyor.


   Rıza:2 çocuklu ailenin oğlu. Ailesinin onun hiçbir sorununu çözemediği için Korsan CD'cilik ile orda burda çalışarak hayatın zorluklarını öğrenmiş oda güvenilir, iyi kalpli bir insandır.


   Dizdar:Lakabı Yeşil dev shrek. 4 Çocuklu ailenin en büyüğü. Taammül edemediği durum aç kalmaktır, aç kaldığında düşünemez hale gelir. Vurdum duymaz hareketini "çokta fifi" lafı ile ortaya koyar. Oda iyi kalpli boğazına çok düşkün bir öğrenci.


   Özge:Asi ergenliğin verdiği sinir dolayısıyla sinirlendiğinde konuşup durumu çözmek için şiddeti tercih ediyor. Oktayın çetesinden olan güvenilir, iyi kalpli ve sinirli olan bir kız.


   Pamuk:Asıl adı İlhan. Arkadaşları yumuşak başlışığı yüzünden pamuk adını koymuşlardır. Oktay ve çetesinin yanında mutlu oluyor. Oda Oktay gibi lider özelliklere sahip olmak istiyor. Özgeyi çok seviyor ve onun aşağılamalarına ve terslemelerine rağmen vazgeçmiyor.


   Saffet ve Tayfası

  Saffet:Büyük Zafer Lisesinin eski öğrencilerinden olan Lider özelliklere sahip. Arkadaşlarıyla beraber lise birinci sınıftayken bir öğretmeni hastanelelik edip okuldan atılmışlardır. Küçükken babası tarafından kaçırılıp yetimhane yurduna verilen saffet büyüyünce serserinin teki olmuştur okulun çevresi ondan sorulurken oktay gelınce bu düzen bozulur saffet bu durum karşısında oktaya savaş açar.


   Koray:Oda Saffet gibi daha küçük yaştayken yetimhane yurdunda bulmuştur kendisini. Oda saffet gibi serserilik yapıyor. Sonraki zamanlarda İzmir'e ablasının yanına taşınmıştır. İzmir'de Okulunu Bitirince 3. Sezonda Geri Dönecektir.


  Ali:Saffet gibi 3 yaşındayken kendisini yetimhane yurdunda bulmuştur. Babasının yaşayıp yaşamadığından habersizdir. Saffet, Koray ve Memodan başka kimsesi yoktur. Ders çalışmaktan çok kitap okumayı sever.Eskiden Edaya aşıktı fakat artık ona karşı herhangi bir duygu hissetmiyor


   Memo:Oda Saffet, Koray ve Ali gibi kendisini yetimhane yurdunda bulmuştur. Annesini ve Babasını hiç tanımamış en yakın zamanda onları bulmak en büyük hayali. Memo güvenilir, tembel, boğazına ve rahatına düşkün bir öğrencidir.


   Kerem ve Tayfası

  Kerem:Okulda edindiği birkaç arkadaşıyla çete kurmuş, kazanmaktan başka bişi bilmeyen gözü kara bir karakterdir. Buketin onu terk etmesini gururuna yedirememez. Babası arkasında olduğundan güveni tamdır.


  Tamer:Keremin sağ koludur ve kerem tarafından bir piyon gibi oynatılan bir karakterdir. Oktaylar konusunda oktaylarla düşman olsalar bile onlar konusunda keremi hemen satabilecek bir karakterdir.


  Okulda Çalışanlar ve Öğretmenler

 Zafer:Büyük Zafer Lisesinin Hem Matematik Öğretmeni hem de Müdür yardımcısı. Bu öğretmen Kemal hoca gibi maddi ve manevi durumları kötü olan öğrencilerin kötü bir şey yaptıklarında okulda kalıp hatalarını anlatmaya gayret etmeye değil okuldan atmayı tercih ediyor.


  Mine:Okulun ingilizce öğretmenidir. Öğrencileri tarafından aldığı bazı övgüler dolayısıyla mesleğinden vazgeçmeyen iyi bir öğretmen.


   Leyla:Okulun Tarih hocasıdır. Son zamanlarda bazı öğrencilerin yaptığı serserilik yüzünden öğrencilerden korkmaya başlamıştır. Ama bu durumdan dolayı mesleğinden vazgeçmeyen öğretmendir.


   Hulusi:Okulun Müdürü. Okulda Emekli maaşını bekleyen tembel bir müdür.


   Rifo:Okulun kantincisi. Rize'den yıllar önce İstanbul'a taşınması dolayısıyla bir bakkal açmaya çalışmıştır. Ancak başarılı olamamıştır. Sonra hulusi müdürden yardım isteyip Hulusi müdür onu okulun kantincisi yapmıştır. Okulda öğrencilerin Rıfat abisidir.


   Diğer Karakterler

  Gamze:Oktay?ın sevgilisi çete olaylarına bulaşmıyor. Ailesi Gamze?nin hiçbir sorunuyla ilgilenmediği için evde mutsuz, okulda da sevgilisi Oktay?ın başını belaya sokması onu çileden çıkarıyor. Oktay ve yakın arkadaşları için endişeleniyor. Düzgün ve sakin bir aile kurmak en büyük hayali.


   Eda:Zengin bir ailenin kızıyken babasının iflası yüzünden zor bir hayatta bulmuştur kendisini. Barışa aşık olmuş sonra mavi sakal olduğunu öğrendikten sonra ondan nefret etmeye başlamıştır. 3.Sezon da Yadigar ile olması bekleniyor.


   Sanem:Zengin bir iş adamının oğluna aşık olmuş ve ondan bir bebek dünyaya getirmiştir. Sonra babasının yaptığı övgülerden dolayı ondan kaçmaya karar vermiş annesiyle tek yaşayan bir anne.


   Barış:Okulda başarılı mali durumları kötü olduğu için geceleri taksi şöforlüğü yapıyor. En büyük hayali yazar olmak. İlerde yazacağı kitaplarda arkadaşlarının başına gelen hikayeleri de anlatmayı hayal ediyor. Genelde arkadaşlarına katılmaktan çok onları gözlemlemeyi tercih ediyor. Annesi, annenannesi ve ablası ile sürdüğü zorlu hayata karşı dayanıklı, ancak ailesi için üzülüyor. Onların ileride zorluk çekmemesi için başarılı olmak zorunda olduğunu düşünüyor. Mavi sakalında kendisidir. Sinir hastası olduktan sonra onu sinir hastanesine yatırmışlardır. Sonra ordan kaçıp okulu bastıktan sonra edayı vurmuştur. ve 6 kişiyi rehin aldıktan sonrada zehrayı vurduktan sonra.......(Bilinmiyor)?


   Aslım:Çok fazla kilolu olduğundan arkadaşlarının onunla dalga geçmesi onu bunalıma sokmuş, en büyük hayali bir an önce zayıflamak.


   Fırat:Mardinden yeni taşınmış maddi ve manevi durumları kötü olan okulda başarılı olan bir öğrenci. Arkadaşları onla dalga geçmesi onun hiç hoşuna gitmez en sonunda sabrının sonuna geldiğinde onlara çatar. Annesinin hasta olduğunu söyledikten sonra annesinin iyileştiğini görünce mutlu olur. Şu An Melisa ile birlikte.


   Sibel:Okulda derslerde ve okulda olup bitenden habersiz kalıyor ve böyle olduğu için sessiz kalmayı tercih ediyor. Bir belalı adamdan tek başına kurtulamaz. Sonra kemal hoca sayesinde kurtulmuş olur. Fahişelik yaptığı ortaya çıkınca arkadaşları ona iyi davranması hoşuna gidiyor onların yanında ve ibonun yanında mutlu oluyor.


   Zehra:Hollandada özgür bir çocukluk yaşayan zehra yakın bir zamanda istanbula taşınmıştır. Kemal hocanın yeğeni olmasından dolayı Büyük Zaferde öğrenci olmuştur. Sonra Büyük Zafer ortamına kolay alışamaz. Sibelle küs olduğu için hiç kimse onu sevmiyor olduğu için bu durum onu bunalıma sokmuştur. Annesinin ölümü onu perişan halde bırakmıştır.(En büyük hayali ibonun zehraya aşık olması)


   Selin:12 yaşındayken babasının ölmesi ile bir travma sonucuyla konuşmayı unutmuştur. Sonra son sınıfa geçme partisinde gamzenin vurulmasıyla tekrar konuşmaya başlar. Kendisi iyi bir kızdır. Konuşmaya başladığında okuldaki kişilerle arkadaşlık etmeye başlar.


   Buket:Varlıklı bir ailenin kızıdır. Oktay ile tanışması onun hayatının dönüm noktası olmuştur. Buketin Amerikaya gitmeye kalkmasıyla oktayın onu durdurması yakın bir zamanda oktayın onu bırakması sonra onun hamilelik yalanıyla oktayla evlenmeye kalkmıştır ancak bunda başarılı olamamıştır. Sonra evden kaçmasıyla Kerem'in onu bulup gittikleri yolda yaptıkları trafik kazası ile ..........(Bilinmiyor)?


   Cahit:Oktay'ın Abisi. Oda oktay gibi küçükken babası tarafından şiddet görmüştür. Babası yüzünden okulu bırakmış çalışmayı tercih etmiş. Tek hayali oktayın bu hatalara düşmemesi, Liseyi bitirip Üniversiteden mezun olması.


   Nihat:Oktay'ın babası. Nihat'ın babası disiplinli bir subaymış. Nihat küçükken kardeşlerin arasında en yaramaz çocukken babasından şiddet görmüştür. Sonra hatasını anladıktan sonra oktay ve chite babalığını iyi bir şekilde gösteriyor.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !